Касаційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги ТОВ «Беніш Джі Пі Ес Україна», залишивши без змін висновки нижчих судів, а також рішення Харківського ОТВ АМКУ про антиконкурентні узгоджені дії між «Бенішем» та ТОВ «Супутник-Сек’юріті» на публічних торгах у Харкові. Про це свідчить постановасуду від 18 грудня.
Фірми у березні 2015 року мали бути внесені до «чорного списку» АМКУ як такі, що протягом наступних трьох років не можуть брати участь у відкритих торгах.
Але вже в другій половині 2015 року «Беніш» виграв торги аеропорту «Бориспіль» на техобслуговування системи геоінформаційного контролю за 989 тис. грн. Ця закупівля була оголошена у липні 2015 року, тобто після винесення спірного рішення ОТВ АМКУ. А весною 2016 року «Беніш» виграв відкриті торги Управління «Укргазтехзв’язок» «Укртрансгазу» за аналогічним предметом закупівлі із пропозицією 5,35 млн грн.
Філія «Укртрансгазу» намагалась відхилити пропозицію «Беніша», посилаючись на перебування учасника у «бані» АМКУ. Однак, «Беніш» оскаржив це рішення замовника в Комітеті.
З’ясувалось, що напередодні компанія у судовому порядку призупинила дію рішення антимонопольників через вжиття заходів забезпечення позову, отримавши відповідне розяснення суду. Якраз у той період часу «Беніш» розпочав судовий спір з харківським ОТВ, який тривав аж до грудня 2018 року – тобто довше, ніж заборона для порушників брати участь у публічних торгах. У судовому позові компанія захищала не лише свою невинуватість, але й відстоювала непричетність до антиконкурентних узгоджених дій «Супутник-Сек’юріті», яке виступило третьою особою.
Так, суди взялись розглядати справу ще восени 2015 року. Відтоді матеріали опинялись у суді касаційної інстанції чотири рази. Тричі поспіль за скаргою«Беніш Джі Пі Ес Україна» суд повертав справу на новий розгляд і лише за четвертим розглядом Касаційний господарський суд вирішив залишити скаргу компанії без задоволення.
Колегія суддів у складі головуючого Богдана Львова, а також суддів Ірини Булгакової та Володимира Селіваненка резюмували, що докази регулятора щодо спотворення згадуваних торгів досліджені судами попередній інстанцій повною мірою при правильному застосуванні норм матеріального і процесуального права.
Нагадаємо, ТОВ «Беніш Джі Пі Ес Україна» зареєстроване на компанію «Сек’юріті Сістемз Енд Девелопмент Лімітед» (54,5%, Мальта) та київське товариство з іноземними інвестиціями «ТД “Укртекст”» (45,5%). Остання належить Віктору Чопенку і компанії «Беніш Груп Лімітед», яка також зареєстрована на Мальті.
Ще на початку 2016 року засновником «Беніш Джі Пі Ес Україна» був також Євген Фельдшеров, відомий як позаштатний радник екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького у 2013 році.
Нагадаємо, після втечі з України Едуарда Ставицького генпрокуратура повідомляла, що у 2012 році Міністерство природи під керівництвом Ставицького купило устаткування на 9,7 млн грн у «Беніш Джі Пі Ес Україна». Міністерство дало право «Беніш Джі Пі Ес Україна» самому розробити тендерну документацію. Придбана продукція з часу закупівлі за цільовим призначенням не використовувалася. За фактом зловживання службовим становищем посадовцями Мінприроди генпрокуратура відкрила кримінальне провадження, однак, за інформацією із судового реєстру, востаннє рух у справі відбувався ще у вересні 2014 року.
Сам Ставицький після Революції гідності втік до Ізраїлю та отримав ізраїльське громадянство на ім’я Натана Розенберга.
Источник: http://nashigroshi.org